CR014140F
Mfr.Part #
CR014140F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 414 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
414 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%